Naše nabídka

Rádi vaříme z kvalitních a čerstvých surovin, které získáváme od lokálních dodavatelů. Co lze, si připravujeme sami – trhané maso, pepřenky z kapra, medvědí pesto, salát coleslaw, hořčici, sirupy a v neposlední řadě mrkvový dort, lívance či Míša dezert. Čtěte dál a seznamte se s naší kompletní nabídkou.

Hot dog

patří mezi oblíbená jídla našich zákazníků. Náš hot dog je vymazlený – párek v křupavém rohlíku doplňuje salát coleslaw, kurkumová hořčice, smažená cibulka a na vrchu čerstvá pažitka. Když je hezky, objeví se tam i jedlý kvítek.

Zapečené chleby

nás prostě baví. Najdete v nich naše pesto z medvědího česneku, naší nakládanou červenou cibulku a uzenou krkovičku nebo pěknou hromadu sýra. Ale nejlepší je to stejně s obojím. Navíc k chlebům dáváme čerstvý salát coleslaw.

Nakládaný zrající sýr

je taková oblíbená klasika. Sice ho mají skoro všude, ale ten náš rozhodně není z Nowaca a má větší gramáž. Sýr si půlíme a plníme jej našim vlastním pestem z medvědího česneku a dalších čerstvých bylinek. Krom toho je naložený v oleji s feferonkou, cibulí a beraními rohy.

Pepřenky z kapra

jsou naší specialitou. Jedná se o skvělé osvěžující a lehké jídlo. Ryby máme od lokálních rybářů. Kapra zpracováváme komplet sami, nafiletujeme a naložíme do sladkokyselého láku. Poté přidáváme kořenovou zeleninu, pepř a zakápneme trochou oleje.

Tortilla s trhaným masem

je prozatím poslední z našich novinek. Kromě námi připravovaného trhaného kuřecího masa do ní dáváme čerstvý salát, lokální rajčata, domácí cibuli na kyselo a jogurtový dresink s česnekem. Dohromady to prostě funguje. 

Polévky

vaříme každé ráno, jsou čerstvé, voňavé a vždycky rychle mizí. Letos jsme se rozhodli připravovat různé polévky dle naší nálady a chuti. Krom klasické gulášové se tak můžete těšit i na spoustu dalších polévek, které potěší i vegetariány.

Lívance

se skořicí jsou prostě česká klasika, kterou miluje i naše dcera Eliška. Připravujeme je podle tradičního receptu z kynutého těsta. Pečeme je dozlatova a pak proléváme máslem a sypeme skořicovým cukrem.  Děti se po nich mohou utlouct.

Mrkvový dort

je sladkým hitem našeho obžerstvení. Vláčný a voňavý korpus plníme krémem z mascarpone s limetkou a na závěr dort poléváme citronovou polevou a sypeme praženými mandlemi. Prostě obžerství jak má být.

Míša dezert

je naší letošní novinkou. Kakaový korpus z piškotového těsta nadrolíme do mističky. Tu pak naplníme lahodným krémem ze smetany a tvarohu a na závěr polijeme čokoládovou polevou.

Nabídka nápojů

je široká. Osvěžit se u nás můžete domácími limonádami z našich sirupů. V nabídce máme bezovou, rybízovou, jahodovou, zázvorovou, smrkovou… Samozřejmostí je perfektně ošetřené čepované pivo. Dále nabízíme míchané drinky jako Aperol, Hugo Spritz, Gin Tonic.. K dezertům vám rádi připravíme vaši oblíbenou kávu od Espressa až po Flat White. A když je chladno, zahřeje vás náš svařák, čaj či grog.

Co vy na to?

Pokud vás naše nabídka zaujala budeme rádi když se zastavíte na ochutnávku. U nás není obžerství hříchem ale radostí. Tak vezměte své blízké a přijeďte ke kostelu sv. Petra a Pavla v Dolanech u Hlinců.

Těšíme se na vás,

tým Obžerstvení u kostela.