Naše nabídka

Rádi vaříme z kvalitních a čerstvých surovin, které získáváme od lokálních dodavatelů. Co lze, si připravujeme sami jako například trhané maso, pepřenky z kapra, pesto z medvědího česneku, zelný salát, hořčici, sirupy na domácí limonády a v neposlední řadě naše dezerty. Čtěte dál a seznamte se s naší kompletní nabídkou.

Hot dog

patří mezi oblíbená jídla našich zákazníků. Náš hot dog je vymazlený – párek v křupavém rohlíku doplňuje zelný salát, kurkumová hořčice, smažená cibulka a na vrchu čerstvá pažitka. Když je hezky, objeví se tam i jedlé květy.

Zapečené chleby

nás prostě baví. Najdete v nich naše pesto z medvědího česneku, naší nakládanou červenou cibulku a uzenou krkovičku nebo pěknou hromadu stařeného sýra Gouda. Ale nejlepší je to stejně s obojím. Navíc k chlebům podáváme čerstvý zelný salát.

Nakládaný zrající sýr

je taková oblíbená klasika. Sice ho mají skoro všude, ale ten náš rozhodně není z Nowaca. Sýr si půlíme a plníme jej našim vlastním pestem z medvědího česneku, koření a dalších čerstvých bylinek. Krom toho je naložený v oleji s feferonkou, cibulí a beraními rohy.

Pepřenky z kapra

jsou naší specialitou. Jedná se o skvělé osvěžující a lehké jídlo. Ryby máme od rybářů z místních sádek. Kapra zpracováváme komplet sami, nafiletujeme a naložíme do sladkokyselého láku. Poté přidáváme kořenovou zeleninu, pepř a zakápneme trochou oleje.

Tortilla s trhaným masem

 u nás patří k hodně oblíbeným jídlům. Kromě námi připravovaného trhaného kuřecího masa do ní dáváme čerstvý salát a rajčata, domácí cibuli na kyselo a náš jogurtový dresink s česnekem. Dohromady to prostě funguje. 

Polévky

 Polévky vaříme každé ráno, jsou čerstvé, voňavé a vždycky rychle mizí. Nabídka je pestrá a mění se dle naší chuti a nálady – od klasické gulášovky, dršťkovky, zelňačky s klobásou, česnečky, bramboračky, hrachovky, přes fazolovou a čočkovou polévku, až po naší speciální rybí polévku se sezónní zeleninou. 

Lívance

se skořicí jsou prostě česká klasika, kterou miluje i naše dcera Eliška. Připravujeme je podle tradičního receptu z kynutého těsta. Pečeme je dozlatova a pak proléváme máslem a sypeme skořicovým cukrem.  Nejen děti se po nich mohou utlouct.

Mrkvový dort

je sladkým hitem našeho obžerstvení. Vláčný a voňavý korpus plníme krémem z mascarpone s limetkou a na závěr dort poléváme citronovou polevou a sypeme praženými mandlemi. Prostě obžerství jak má být.

Míša dezert

tvoří ho náš kakaový korpus z piškotového těsta, který nadrolíme do mističky a tu pak naplníme lahodným krémem ze smetany a tvarohu. Na závěr polijeme čokoládovou polevou.

Ovocný koláč

 je poslední sladkou novinkou. Pečeme ho z křehkého lineckého těsta, na které navrstvíme sezónní ovoce (borůvky, zahradní směs, lesní směs nebo třešně). Na závěr koláč posypeme drobenkou s trochou rumu, která koláči dodává výbornou chuť.

Nabídka nápojů

je široká. Osvěžit se u nás můžete domácími limonádami (bezový květ, rybíz, jahoda, rakytník, smrk, citrón a lesní směs), ledovým čajem nebo míchanými drinky jako Mojito, Aperol či Hugo Spritz, Gin Tonic. Samozřejmostí je perfektně ošetřené čepované pivo nebo lahvové pivo z místního pivovaru Chříč. K dezertům vám rádi připravíme kávu od Espressa až po Flat White. Pro děti nabízíme lahodné kakao z čokoládovny Troubelice.

Co vy na to?

Pokud vás naše nabídka zaujala budeme rádi když se zastavíte na ochutnávku. U nás není obžerství hříchem ale radostí. Tak vezměte své blízké a přijeďte ke kostelu sv. Petra a Pavla v Dolanech u Hlinců.

Těšíme se na vás,

tým Obžerstvení u kostela.